.

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

 

PDF Drukuj Email

Aquapark Kutno  został oddany do użytku w maju 2012 roku. Obiekt przyjął kształt ćwiartki koła na wzór pobliskich boisk baseballowych – obiektów Centrum Szkolenia Małej Ligi Baseballowej.


Powierzchnia użytkowa aquaparku wynosi 3815 metrów kwadratowych, a  łączna powierzchnia zabudowy  4531 metrów kwadratowych. Wysokość budynku to prawie dwanaście metrów.

 

Aquapark jest wyposażony między innymi w :

-    basen sportowy o wymiarach 25x16m o głębokości od 1,6m do 2m.
-    basen rekreacyjny o owalnych kształtach o powierzchni 290 m2 o głębokości od 0,9m do 1,2m.
-    dwa urządzenia do masażu karku, dwa do masażu bocznego i dyszowego.
-    dwa gejzery powietrzne, pięć leżanek powietrznych oraz rwącą rzeczka.

 

 

Część rekreacyjna to również ścianka wspinaczkowa z herbem miasta, ruchome kamienie, lądowiska zjeżdżalni wewnętrznych: szerokotorowej oraz kamikadze, oświetlenie podwodne oraz instalacje służące osobom niepełnosprawnym.

-    mały basen o wymiarach 10m x 6,5m i głębokości od 0,7m do 0,9m.
-    dwie zewnętrzne zjeżdżalnie rurowe o długości 80 metrów każda i średnim spadku 9%-10%,
-    wzdłuż basenu sportowego zaprojektowano widownię dla 150 widzów.

Kutnowski obiekt wyposażony jest ponadto w zespół odnowy biologicznej i fitness. Nasi Klienci korzystają między innymi z łaźni parowej, sauny suchej, solarium, wypoczywalni, dwóch sal do squasha oraz dwóch sal do ćwiczeń ruchowych.


Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich

 

Miłośnicy mocnych wrażeń mają do dyspozycji dwie zewnętrzne zjeżdżalnie rurowe o długości 80 metrów każda i średnim spadku 9%-10%, z których jedna, tzw. czarna dziura, wyposażona jest w multimedialne efekty specjalne. We wnętrzu zaprojektowano ponadto dwie zjeżdżalnie wewnętrzne: kamikadze oraz zjeżdżalnię rodzinną o poszerzonym torowisku.

Miłośnicy wodnego relaksu mają do dyspozycji  dwa whirlpoole, czyli sześcioosobowe wanny do masaży wodno-powietrznych o podwyższonej temperaturze.

Najmłodsi milusińscy korzystają z brodzika dla dzieci wyposażonego w zjeżdżalnię „słoń”. W brodziku głębokość nie przekroczy trzydziestu centymetrów.

Dla osób niepełnosprawnych oraz uczących się pływać przeznaczony jest mały basen tzw. "rozgrzewkowy".

W Aquaparku od strony ulicy Kościuszki znajduje się czterotorowa kręgielnia.