.

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

 

Fitness Kutno PDF Drukuj Email


 

 

 

Kwiecień-Czerwiec'24

 

 

Zmiany w prowadzeniu zajęć

brak zmian

CENNIK  FITNESS  KUTNO

 

REGULAMIN FITNESS

 


 

 

Fitness Kutno Twoja  droga  do  lepszego  życia !!!

Z wielką radością przedstawiamy Państwu Fitness Kutno – pierwszy profesjonalny klub fitness w naszym mieście. Fitness Kutno to ważna część inwestycji Aquapark Kutno. Klub wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt, na najwyższym, światowym poziomie. Posiadamy kadrę najlepiej wykształconych i profesjonalnych instruktorów. Każdy członek klubu Fitness Kutno ma możliwość uczestniczenia zarówno w tradycyjnych, jak i najnowocześniejszych formach światowego fitnessu. Może korzystać z wie-dzy specjalistów w dziedzinie fitnessu dynamicznego oraz mentalnego.

Proponujemy również fitness w wodzie: przede wszystkim, rewelacyjne, bezimpaktowe, poprawiające wydolność i redukujące tkankę tłuszczową, zajęcia na rowerach AquaBike, a także AquaStep, które są nowością w polskim fitnessie i istnieją zaledwie w kilku klubach fitness w kraju.

Dla osób starszych proponujemy zajęcia pod wspólną nazwą Aktywny Senior.

 

 

STREFA FITNESS

 

Oferujemy zajęcia na sali fitness, która wyposażona jest w profesjonalny sprzęt:

- bosu

- stepy

- XCO

- hantle

- sztangi z wymiennym obciążeniem

- piłki szwajcarskie

- piłki Speed Ball

- ciężarki Kettlebells

- taśmy

i wiele innych.

aaa

BASIC.STEP

W czasie zajęć poznawane są proste kroki, których wykonywanie wpływa na polepszenie koordynacji oraz pamięci ruchowej, natomiast średnia intensywność zajęć służy spalaniu tkanki tłuszczowej.

BASIC.STEP… EFEKTY!

Dynamika zajęć pozwala na pozbycie się zbędnych kilogramów oraz poprawienie wydolności, wzmocnienie mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Wszystkie te elementy powodują, że zbędny tłuszczyk oraz uciążliwy cellulit znikają a ciało staje się jędrniejsze.

BASIC.STEP… DLA KOGO?

Są to zajęcia przeznaczone dla osób początkujących, które lubią ćwiczenia na stepie, pragnących wzmocnić i wymodelować swoje ciało oraz pozbyć się cellulitu.

aaa

BODY.SCULPT

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, w zajęciach zawarto dwie części:
- cardio - część wytrzymałościową, która ma za zadanie podnieść temperaturę ciała i spalić zbędne kilogramy
- wzmacniającą – część „rzeźbiącej” figurę

Wszystko po to, aby kompleksowo zadbać o sylwetkę.

Sam trening cardio pomoże zgubić zbędne kilogramy, jednak aby ciało nabrało jędrności ważny jest też trening siłowy. Połączenie tych dwóch form daje spektakularne rezultaty i sprawia, że motywacja do ćwiczeń nie spada.

Trening siłowy podkręca metabolizm spoczynkowy, więc kiedy kończymy trening tłuszcz nadal jest spalany.

BODY.SCULPT… EFEKTY!

- utrata tkanki tłuszczowej 
- lepsza praca płuc i serca
- lepszy przepływ krwi przez naczynia krwionośne
- zapobiegnie odkładaniu się złogów cholesterolu w ścianach żył i tętnic, a w efekcie - zatorom, zakrzepom, miażdżycy oraz zawałowi i niedokrwieniu serca.
- odmłodzenie organizmu

BODY.SCULPT… DLA KOGO?

Zajęcia kierowane zarówno do osób zaawansowanych, jak i początkujących. Idealne dla osób, które nie przepadają za trudnymi choreografiami, a lubią ćwiczenia na różnych sprzętach.


BRZUCH.UDA.POŚLADKI

- Wzmacnianie
- Cardio
- Płaski brzuch
- Zgrabne uda i pośladki

Zajęcia o wysokiej intensywności skierowane dla wszystkich osób, które lubią podejmować wyzwanie. Są to zajęcia, których poziom dostosowywany jest do grupy, która uczęszcza na zajęcia. Podczas treningu wzmacniamy mięśnie całego ciała - brzucha, ud oraz pośladków, stosujemy ćwiczenia stabilizujące, a to wszystko przeplecione jest elementami cardio, które pomagają spalać zbędna tkankę tłuszczową oraz poprawiają ogólną kondycję i wytrzymałość.

BRZUCH.UDA.POŚLADKI… EFEKTY!

Silne, smukłe ciało. Wzmocnione mięśnie głębokie, które ustawiają kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Wzmocniony mięsień poprzeczny brzucha a w konsekwencji brak dolegliwości odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Poprawa kondycji, wytrzymałości. Więcej energii i chęci do treningów.

BRZUCH.UDA.POŚLADKI… DLA KOGO?

Zajęcia te są dla wszystkich, nawet osoba początkująca może uczestniczyć w zajęciach ćwicząc w „swoim tempie”. Nie mniej jednak jeśli lubisz wyzwania, lubisz mocny trening i energię- spróbuj.


MAGIC BAR

Wyjątkowe ćwiczenia wzmacniające i kształtujące całe ciało wykonywane ze sztangą. Ich intensywność regulowana jest indywidualnie ciężarem sztangi. Idealne zarówno dla kobiet i mężczyzn, dla szczupłych osób i "atletów". Idealne połączenie treningu wytrzymałościowego z siłowym. W szybkim czasie powoduje widoczne wyszczuplenie sylwetki, wzrost siły i wytrzymałości mięśni. Waga sztangi waha się od 1 do 18 kg. Ciężar zmienia się w zależności od wzmacnianej grupy mięśniowej i aktualnych możliwości. Trening ten jest najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem na osiągnięcie wysokiej formy. Według badań naukowych wzmożone spalanie kalorii trwa jeszcze 12 godzin po zakończeniu treningu Magic Bar!

Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, następnie ćwiczymy kolejne grupy mięśniowe, na koniec rozciągamy. W sumie lekcja składa się z części, pomiędzy każdą jest chwila przerwy na przypomnienie techniki przez instruktora i zmianę obciążenia przez ćwiczących. Sztanga w zależności od wzmacnianej grupy mięśniowej może mieć różny ciężar. W zależności od swoich potrzeb i możliwości, ćwiczący indywidualnie dobierają ciężar sztangi.

MAGIC BAR EFEKTY!

- poprawa ogólnej wydolności organizmu,
- wzrost wytrzymałości,
- wzrost siły mięśniowej bez ekscesywnego wzrostu ich obwodów,
- utrata tkanki tłuszczowej na rzecz pięknego zarysu mięśni,
- skuteczne przeciwdziałanie osteoporozie.

MAGIC BAR DLA KOGO?

Są to zajęcia zarówno dla osób, które nie przepadają za zajęciami choreograficznymi. Ze względu na możliwość zróżnicowania obciążenia są to zajęcia dla osób początkujących, średnio ­zaawansowanych i zaawansowanych.


PILATES

Lekcja świadomości własnego ciała. Wzmocnij mięśnie głębokie tułowia, brzucha i miednicy, a wysmuklisz sylwetkę. Ćwiczenia maja przede wszystkim na celu wzmocnienie centrum ciała, czyli mięśni odpowiadających za utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

PILATES… DLA KOGO?

Zajęcia szczególnie polecane osobom, które potrzebują ruchu i relaksu. Ćwiczenia poprawiają wygląd całego ciała bez forsownego wysiłku. Mogą być pojedynczymi zajęciami na jakie uczęszczamy, ale również dodatkiem do innych treningów.


POSTURAL & ZDROWY KRĘGOSŁUP

Ćwiczenia Zdrowy Kręgosłup mają na celu wzmocnienie wszystkich najważniejszych partii mięśni oraz zwiększenie sprężystości kręgosłupa. Zdrowy kręgosłup pomagają złagodzić następstwa nieprawidłowych nawyków. Przy regularnym treningu można wyeliminować ból lub dyskomfort pleców, a także zapobiec ich pogłębianiu. Są to zajęcia profilaktyki schorzeń kręgosłupa i aparatu ruchu, a nie rehabilitacja, ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć. Zajęcia Zdrowy Kręgosłup łączą także ze sobą elementy innych zajęć takich jak relaksacja czy stretching. Podczas zajęć Zdrowy Kręgosłup bardzo ważne jest utrzymanie równowagi i skupienie się na technice wykonywanych ćwiczeń- to klucz do sukcesu. Zajęcia prowadzi instruktor ze specjalizacją korekcji wad postawy warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Zajęcia Zdrowy Kręgosłup obejmują ćwiczenia rozluźniające, stabilizujące, wzmacniające, równoważne i rozciągające poszczególne grupy mięśniowe. W zajęciach Zdrowy Kręgosłup zawarta jest nauka prawidłowego oddychania i utrzymania odpowiedniej postawy ciała. Podczas zajęć Zdrowy Kręgosłup wykonuje się dokładne, niegwałtowne ćwiczenia ruchowe. Podczas treningu zwraca się uwagę na odpowiednie rozluźnienie mięśni, aby przywrócić ich zrównoważoną pracę. Podczas zajęć Zdrowy Kręgosłup poziom trudności jest stopniowany, aby każdy mógł bez problemu poradzić sobie z zajęciami.

POSTURAL & ZDROWY KRĘGOSŁUP… EFEKTY!

- wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych,
- likwidacja napięć mięśniowych i bólów pleców,
- poprawa ogólnego stanu kręgosłupa,
- profilaktyka zdrowego kręgosłupa,
- wzmocnienie sylwetki
- pozytywny wpływ na postawę ciała
- pomoc w wyrobieniu właściwych nawyków ruchowych
- poprawa koordynacji ruchowej

POSTURAL & ZDROWY KRĘGOSŁUP… DLA KOGO?

Specjalna gimnastyka kręgosłupa i trening siłowy dla osób z przypadłościami bólów pleców, pojawiającymi się w następstwie siedzącego trybu życia. Zdrowy Kręgosłup to zajęcia dobre dla wszystkich niezależnie od wieku i ilości godzin spędzonych w klubie fitness, ponieważ kształtują naszą świadomość ciała, jak również wzmacniają wszystkie podstawowe partie mięśni, aby mogły odciążyć nasz kręgosłup w trakcie wykonywania codziennych czynności.


TABATA

Jest to połączenie ćwiczeń w trening o niezwykłej intensywności, który wykonuje się przy obciążeniu własnego ciała. Celem treningu jest poprawa zarówno wydolności anaerobowej (beztlenowej), jak i aerobowej (tlenowej), a co za tym idzie - zwiększenie wytrzymałości i wydolności organizmu.

Jest idealny dla osób chcących szybko osiągnąć zauważalne wyniki w swoim ciele! Dzięki temu interwałowemu treningowi metabolicznemu przyspieszamy spalanie tkanki tłuszczowej, ale również zwiększamy wytrzymałość i wydolność organizmu. Co więcej! Pod okiem instruktora, nawet początkujący „zawodnik”, nauczy się poprawnego wykonywania zarówno podstawowych, jak i zaawansowanych ćwiczeń.

TABATA… EFEKTY!

Według badań trening tego typu o wysokiej intensywności to skuteczny sposób na spalenie tkanki tłuszczowej i podkręcenie metabolizmu. Ćwiczenie w ten sposób pozwala spalić więcej tłuszczu niż tradycyjne ćwiczenia aerobowe. Jest to możliwe poprzez utrzymujący się po zakończonym treningu podwyższonym metabolizmie kwasów tłuszczowych. Proces ten może to trwać nawet kilkanaście godzin po zakończonym treningu podczas którego tkanka tłuszczowa jest spalana szybciej, mimo że nie wykonujemy już ćwiczeń.

TABATA… DLA KOGO?

Są to zajęcia o wysokiej intensywności, skierowane dla osób uczęszczających już na zajęciach. Jednak, przez to, że jedynym obciążeniem jest własne ciało, wziąć w nich udział może każdy, kto chce zmierzyć się ze swoimi słabościami.TOTAL.INTERWALL

Intensywny trening interwałowy, to program ćwiczeń przeznaczony dla osób chcących szybko spalić tkankę tłuszczową oraz poprawić swoją kondycję. Daje trzy razy lepsze efekty w odchudzaniu niż ćwiczenia kardio, a jego wykonanie zajmuje dużo mniej czasu.

Trening polega na przeplataniu krótkich okresów intensywnych ćwiczeń anaerobowych (wykonywanych na maksymalnym poziomie intensywności) z przerwami na bardziej umiarkowane ćwiczenia kardio. Trening może bazować na dowolnym rodzaju ćwiczeń wytrzymałościowych lub siłowych: bieganiu, jeździe na rowerze, skakaniu na skakance, przysiadach, pompkach itd.

TOTAL.INTERWALL… EFEKTY!

- znakomicie spala tłuszcz,
- pobudza metabolizm,
- poprawia wydolność fizyczną (trenuje układ sercowo-naczyniowy),
- pozwala zbudować wytrzymałość w strefie tlenowej i beztlenowej,
- może nawet budować mięśnie (u osób niewytrenowanych).

TOTAL.INTERVALL… DLA KOGO?

W treningu może uczestniczyć każdy, kto chce się pozbyć w krótkim czasie zbędnej tkanki tłuszczowej i nie lubi długich treningów cardio lub skomplikowanych zajęć choreograficznych. Trening prosty pod kątem struktury, lecz bardzo intensywny i wymagający maksymalnego zaangażowania w celu uzyskania maksymalnych efektów.


ZUMBA

Zumba to połączenie tańca i fitnessu. Zaszalej w rytmach latynoamerykańskich tj. salsa, cumbia, merengue, reggaeton i nie tylko! Zajęcia te są:

ŁATWE- połączenie prostych kroków tworzących choreografię,

EFEKTOWNE- tańcz, baw się i spalaj kalorie!

POZYTYWNE - podczas zajęć czujesz się jak na imprezie a pozytywny klimat udziela się jeszcze długo po zakończonych zajęciach!

ZUMBA… DLA KOGO?

Godzina świetnej zabawy dla każdego, bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Jedyne, co musi posiadać osoba uczęszczająca na te zajęcia, to dobry humor i ogromna ilość pozytywnej energii!

STREFA AQUAFITNESS

 

Oferujemy zajęcia na wodzie z wykorzystaniem:

- makaronów

- hantli wypornościowych

- rękawic neoprenowych

- rowerów

- stepów

Byliśmy jednym z pierwszych z klubów w Polsce, który wprowadził zajęcia rowerowe w środowisku wodnym.

Po zajęciach fitness istnieje możliwość skorzystania z wodnych atrakcji Aquapraku.

 

AQUA.BIKE

Dzięki oporowi wody, mięśnie pracują intensywniej. Jednak są one przez nią chłodzone, dlatego wysiłek nie jest tak bardzo odczuwalny. Aqua bike został zaprojektowany by sprostać wrastającym wymaganiom aqua fitnessu. Sprzęt ten ma szeroki zakres użytkowania. Jest triathlonistom w codziennych treningach. Jest zarówno urządzeniem fitness jak i medycznym, gdyż może być wykorzystywany przez osoby mające problemy z kręgosłupem, zapaleniem stawów, układem sercowo-naczyniowym i oddechowym, a także cierpiących na osteoporozę.

AQUA.BIKE…NA CZYM POLEGA?

Zajęcia prowadzone są na specjalnie skonstruowanych rowerach stacjonarnych zanurzonych w wodzie. Pozwala to uczestnikom zajęć kontrolować poziom wysiłku, a jednocześnie odczuwać przyjemność i wzmacniać motywację do ćwiczeń w grupie. Stosowanie w trakcie zajęć różnorodnych jednostek treningowych, intensyfikowanie wysiłku poprzez zmianę oporu, brak elementu rywalizacji (jazda odbywa się w miejscu), optymalne sterowanie treningiem według indywidualnego tętna, to podstawowe czynniki przyczyniające się do podtrzymywania zainteresowania ćwiczących tą formą aktywności fizycznej.

AQUA BIKE… EFEKTY!

- Zrzucenie wagi ciała i wysmuklenie sylwetki
- Masujący wpływ wody który ma wpływ m.in. na perystaltykę jelit
- Redukcja cellulitu
- Polepszenie oddychania – nauka poprawnego oddechu
- Polepszenie krążenia i pracy sercowo – naczyniowej, Zapobieganie żylakom
- Profilaktyka w walce przeciw osteoporozie
- Skuteczna metoda w walce z dolegliwościami dyskopatycznymi i zwyrodnieniowymi
ałego kośćca
- Skutecznie wpływa na zmniejszenie obrzęków
- Przyjemny wysiłek
- Poprawa samopoczucia
- Ćwiczenia w wodzie nie powodują rozległych mikrouszkodzeń mięśnia kwasem mlekowym potocznie zwanych zakwasami

AQUA BIKE… DLA KOGO?

Treningi kierowane są do wszystkich osób niezależnie od wieku, płci czy zaawansowania, w szczególności zaś do osób pragnących podnieść swój poziom sprawności fizycznej na wyższy, osób otyłych, chcących zrzucić zbędne kilogramy, kobiet pragnących wrócić do formy po urodzeniu dziecka, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz ludzi starszych, którzy nie mogą wykonywać zbyt dynamicznych ćwiczeń.

aaa

AQUA.INTERWALL

Ciało w wodzie waży dużo mniej, jest lekkie i sprawne. Dlatego ćwiczenia w wodzie nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i skuteczne. Poza tym woda stawia spory opór, więc można trenować równie intensywnie jak podczas wyciskających pot ćwiczeń na siłowni, męcząc się i pocąc znacznie mniej. Wykorzystując opór wody osiągamy świetne efekty wspomagające odchudzanie oraz uzyskujemy poprawę jędrności skóry.

Dzięki środowisku wodnemu, poprawiamy również równowagę

AQUA.INTERWALL… NA CZYM POLEGA?

Zajęcia prowadzone są w basenie rekreacyjnym, dlatego uczestnictwo w nich nie wymaga umiejętności pływania. Stosowanie w trakcie zajęć różnorodnych jednostek treningowych, intensyfikowanie wysiłku, dobór różnorodnego sprzętu, to podstawowe czynniki przyczyniające się do podtrzymywania zainteresowania ćwiczących tą formą aktywności fizycznej.

Innowacyjny trening w formie interwału, w którym każde ćwiczenie jest indywidualnym treningiem przy  użyciu sprzętu  m.in. hantli wypornościowych, makaronów, rękawic neoprenowych, ciężarków treningowych.  Struktura zajęć składa się z czasowych przejść między ćwiczeniami oraz ćwiczeń rozluźniających. Serie ćwiczeń odbywają się naprzemiennie z biegiem w wodzie

AQUA.INTERWALL… EFEKTY!

- Wysmuklenie sylwetki
- Zwiększenie elastyczności w stawach
- Masujący wpływ wody który ma wpływ m.in. na perystaltykę jelit
- Redukcja cellulitu
- Polepszenie oddychania – nauka poprawnego oddechu
- Polepszenie krążenia i pracy sercowo – naczyniowej, zapobieganie żylakom
- Profilaktyka w walce przeciw osteoporozie
- Skuteczna metoda w walce z dolegliwościami dyskopatycznymi i zwyrodnieniowymi całego kośćca
- Skutecznie wpływa na zmniejszenie obrzęków
- Przyjemny wysiłek
- Poprawa samopoczucia
- Ćwiczenia w wodzie nie powodują rozległych mikrouszkodzeń mięśnia kwasem mlekowym potocznie zwanych zakwasami

AQUA.INTERWALL… DLA KOGO?

Gimnastyka w wodzie wskazana jest dla osób o średnim i niskim poziomie sprawności fizycznej,  nie wymaga umiejętności pływania, ponieważ, cały czas ćwiczy się w styczności z podłożem. Trening dla osób otyłych, chcących zrzucić zbędne kilogramy, kobiet pragnących wrócić do formy po urodzeniu dziecka, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz ludzi starszych, którzy nie mogą wykonywać zbyt dynamicznych ćwiczeń

 

AQUA.STEP&PŁASKI BRZUCH

Odpowiednio skomponowany zestaw ćwiczeń choreograficznych, z wykorzystaniem stepów wodnych. Ćwiczenia na stepie są jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę kondycji oraz koordynacji ruchów. Dzięki wykorzystaniu masujących właściwości wody są to zajęcia przystępne dla każdego, w odróżnieniu od klasycznych stepów w klubach fitness. Jak wiadomo ciało ludzkie waży w wodzie o wiele mniej, a więc ćwiczenia w niej wykonywane nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i bardzo skuteczne. Przy tym woda stawia duży opór, można podczas tej formy ruchu zwiększyć siłę mięśni w takim samym stopniu, jak podczas wyciskających pot ćwiczeniach na siłowni.

AQUA.STEP&PŁASKI BRZUCH… NA CZYM TO POLEGA?

To forma aerobiku z wykorzystaniem małych platform zainstalowanych na dnie basenu, obciążonych specjalnymi obciążnikami, Na  specjalnej platformie wykonuje się pojedyncze kroki a następnie układy choreograficzne.

Dodatkowo zajęcia zostały wzbogacone o zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha.

AQUA.STEP&PŁASKI BRZUCH… EFEKTY!

- Podczas zajęć w wodzie niemal nie odczuwasz wysiłku, choć Twoje mięśnie pracują bardzo intensywnie.
- Są to ćwiczenia idealne dla osób, które chcą kształtować i ujędrniać ciało, poprawiać swoją wydolność oraz lubią proste, intensywne ćwiczenia na stepie.
- Trening wydolnościowy, angażujący głównie mięśnie pośladkowe i mięśnie ud, dzięki czemu modelujemy biodra i pośladki.
- Ćwiczenia w niej wykonywane nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i bardzo skuteczne.
- Trening o charakterze wydolnościowym- wytrzymałościowym, który świetnie modeluje biodra i pośladki oraz wspomaga modelowanie mięśnie  brzucha.
- Widoczna poprawa kondycji skóry i redukcja cellulitu.

AQUA.STEP&PŁASKI BRZUCH… DLA KOGO?

To idealna forma ćwiczeń dla początkujących,  średniozaawansowanych i zaawansowanych. To doskonała alternatywa dla osób uwielbiających trening ze stepem na sali, ale obawiających się przeciążenia stawów, ścięgien, wiązadeł czy kręgosłupa.

aaa

AQUA.ZDROWY.KRĘGOSŁUP

Ciało w wodzie waży dużo mniej, jest lekkie i sprawne. Dlatego ćwiczenia w wodzie nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i skuteczne. Poza tym woda stawia spory opór, więc można trenować równie intensywnie jak podczas ćwiczeń na siłowni, męcząc się i pocąc znacznie mniej. Wykorzystując opór wody osiągamy świetne efekty wspomagające profilaktykę oraz rehabilitację kręgosłupa.

AQUA.ZDROWY.KRĘGOSŁUP… NA CZYM POLEGA?

Zajęcia prowadzone są w basenie rekreacyjnym, dlatego uczestnictwo w nich nie wymaga umiejętności pływania. Stosowanie w trakcie zajęć różnorodnych jednostek treningowych, intensyfikowanie wysiłku, dobór różnorodnego sprzętu, to podstawowe czynniki przyczyniające się do podtrzymywania zainteresowania ćwiczących tą formą aktywności fizycznej.

AQUA.ZDROWY.KRĘGOSŁUP … EFEKTY!

- wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych,
- likwidacja napięć mięśniowych i bólów pleców,
- poprawa ogólnego stanu kręgosłupa,
- profilaktyka zdrowego kręgosłupa,
- wzmocnienie sylwetki
- pozytywny wpływ na postawę ciała
- pomoc w wyrobieniu właściwych nawyków ruchowych
- poprawa koordynacji ruchowej

AQUA.ZDROWY.KRĘGOSŁUP… DLA KOGO?

Gimnastyka w wodzie wskazana jest dla osób o średnim i niskim poziomie sprawności fizycznej,  nie wymaga umiejętności pływania, ponieważ, cały czas ćwiczy się w styczności z podłożem. Trening dla osób otyłych, chcących zrzucić zbędne kilogramy, kobiet pragnących wrócić do formy po urodzeniu dziecka, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz ludzi starszych, którzy nie mogą wykonywać zbyt dynamicznych ćwiczeń

 

AKTYWNY SENIOR

 

SENIOR.FIT

Ćwiczenia mają na celu wzmacnianie mięśni, poprawę zakresu ruchu w stawach, poprawę świadomości własnego ciała. Niemal wszystko  w marszu, pozycjach siedzących i leżących, z wykorzystaniem ciężarków, bosu, dużych piłek i piłeczek heavy ball. Praca, ale i wspaniała zabawa, zmierzająca do poprawy lub podtrzymania sprawności układu ruchowego i sercowo-naczyniowego.

Podczas zajęć bardzo ważne jest utrzymanie równowagi i skupienie się na technice wykonywanych ćwiczeń - to klucz do sukcesu.

SENIOR.FIT… NA CZYM POLEGA?

Zajęcia obejmują ćwiczenia rozluźniające, stabilizujące, wzmacniające, równoważne i rozciągające poszczególne grupy mięśniowe. W zajęciach zawarta jest nauka prawidłowego oddychania i utrzymania odpowiedniej postawy ciała. Podczas zajęć wykonuje się dokładne, niegwałtowne ćwiczenia ruchowe. Podczas treningu zwraca się uwagę na odpowiednie rozluźnienie mięśni, aby przywrócić ich zrównoważoną pracę.

SENIOR.FIT… EFEKTY!

- wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych,
- likwidacja napięć mięśniowych i bólów pleców,
- poprawa ogólnego stanu kręgosłupa,
- profilaktyka zdrowego kręgosłupa,
- wzmocnienie sylwetki
– pozytywny wpływ na postawę ciała
– pomoc w wyrobieniu właściwych nawyków ruchowych
– poprawa koordynacji ruchowej

SENIOR.FIT… DLA KOGO?

Specjalna gimnastyka dla osób starszych, niezależnie od ilości godzin spędzonych w klubie fitness, ponieważ kształtują naszą świadomość ciała, jak również wzmacniają wszystkie podstawowe partie mięśni.

aaa

AQUA.SENIOR

Zajęcia objęte programem „Aktywny Senior” skierowanym do osób powyżej 60 roku życia.

Ciało w wodzie waży dużo mniej, jest lekkie i sprawne. Dlatego ćwiczenia w wodzie nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i skuteczne. Poza tym woda stawia spory opór, więc można trenować równie intensywnie jak podczas wyciskających pot ćwiczeń na siłowni, męcząc się i pocąc znacznie mniej. Wykorzystując opór wody osiągamy świetne efekty wspomagające odchudzanie oraz uzyskujemy poprawę jędrności skóry.

Dzięki środowisku wodnemu, poprawiamy również równowagę

AQUA.SENIOR… NA CZYM POLEGA?

Zajęcia prowadzone są w basenie rekreacyjnym, dlatego uczestnictwo w nich nie wymaga umiejętności pływania. Stosowanie w trakcie zajęć różnorodnych jednostek treningowych, intensyfikowanie wysiłku, dobór różnorodnego sprzętu, to podstawowe czynniki przyczyniające się do podtrzymywania zainteresowania ćwiczących tą formą aktywności fizycznej.

AQUA.SENIOR… EFEKTY!

- Wysmuklenie sylwetki
- Zwiększenie elastyczności w stawach
- Masujący wpływ wody który ma wpływ m.in. na perystaltykę jelit
- Redukcja cellulitu
- Polepszenie oddychania – nauka poprawnego oddechu
- Polepszenie krążenia i pracy sercowo – naczyniowej, zapobieganie żylakom
- Profilaktyka w walce przeciw osteoporozie
- Skuteczna metoda w walce z dolegliwościami dyskopatycznymi i zwyrodnieniowymi całego kośćca
- Skutecznie wpływa na zmniejszenie obrzęków
- Przyjemny wysiłek
- Poprawa samopoczucia
- Ćwiczenia w wodzie nie powodują rozległych mikrouszkodzeń mięśnia kwasem mlekowym potocznie zwanych zakwasami

AQUA.SENIOR… DLA KOGO?

Treningi kierowane są do wszystkich osób starszych .

Gimnastyka w wodzie wskazana jest dla osób o średnim i niskim poziomie sprawności fizycznej,  nie wymaga umiejętności pływania, ponieważ, cały czas ćwiczy się w styczności z podłożem.


ZAJĘCIA DLA DZIECI

aaa

BREAKDANCE

Break dance jest trudnym tańcem, wymagającym sprawności fizycznej. Duży nacisk kładziony jest na rozciąganie. Każde zajęcia składają się z rozgrzewki i rozciągania, następnie prezentowane są figury - opis, sposób wykonywania poszczególnych elementów i indywidualne ćwiczenie każdej z nich pod okiem instruktora. Na zajęciach dzieci uczą się wszystkiego od podstaw. Zaczynają od nauki prostych kroków, które każdy jest w stanie szybko załapać. Stopniowo dodawane są nowe kroki, coraz trudniejsze elementy tańca breakdance. Każdy poznany krok najpierw jest szlifowany, a następnie przenoszony na wyższy poziom.

BREAKDANCE… EFEKTY!

Na zajęciach dzieci wzmacniają mięśnie.

Siła w tańcu breakdance stanowi bardzo istotny element. Jeżeli chcemy w przyszłości nauczyć się np. stać na rękach czy na głowie lub wykonywać inne skomplikowane figury to

musimy najpierw dobrze się do tego przygotować. Dlatego też na każdym treningu wykonujemy szereg ćwiczeń wzmacniających ciało.

Dzieci uczą się muzykalności oraz integrują się z innymi uczestnikami

BREAKDANCE… DLA KOGO?

Zajęcia skierowane są do dzieci. W celu osiągniecia lepszych efektów wprowadzony został podział na dwie grupy wiekowe – dzieci pomiędzy 6 a 12 rokiem życia oraz dzieci powyżej 12 roku życia.

aaa

KOREKCJA WAD POSTAWY

Mianem wad postawy określa się wszelkiego rodzaju odchylenia od ogólnie przyjętych cechy postawy prawidłowej dla danego wieku, płci, rasy czy budowy ciała. Najczęściej są one efektem zmian patologicznych w naszym układzie ruchu. Mogą mieć charakter strukturalny, jak i czynnościowy.

Postawa wadliwa to taki stan, w którym kształt ciała, wynikający z budowy i nawykowego bądź przymusowego rozmieszczenia poszczególnych części ciała, jest niekorzystny dla organizmu. Bardzo często temu modelowi przypisuje się też stany, w których utrzymanie pozycji stojącej wymaga nadmiernego wysiłku mięśniowego i mogą zagrażać zbyt wczesnym zużyciem narządu ruchu i podporu.

KOREKCJA WAD POSTAWY… NA CZYM POLEGA?

Kluczowym elementem leczenia oraz profilaktyki wad postawy jest codzienna aktywność fizyczna (w tym wykonywanie ćwiczeń z zakresu gimnastyki korekcyjnej).

Ćwiczenia rozciągające – pierwszym elementem działań korekcyjnych jest rozciąganie przykurczonych struktur mięśniowo-więzadłowych.

Ćwiczenia wzmacniające – drugim elementem działań korekcyjnych jest wzmacnianie osłabionych grup mięśniowych (w zależności od wady postawy będą to mięśnie grzbietu, brzucha, czy też klatki piersiowej).

Ćwiczenia utrwalające prawidłowe wzorce ruchowe – jest to trzeci, niezbędny do utrzymania efektu, element ćwiczeń korekcyjnych.

KOREKCJA WAD POSTAWY… DLA KOGO?

Zajęcia skierowane są do dzieci.

Już od najmłodszych lat możemy zaobserwować jak nasze dzieci zaczynają nieprawidłowo ustawiać swoje ciała. Ale wada postawy może pojawić się w każdym wieku nawet w wieku dorosłym. Jednak większość wad postawy powstaje w trakcie fazy wzrostu naszego ciała i wtedy też najlepiej się je wychwytuje a zarazem można skutecznie z nimi pracować i osiągać najlepsze efekty terapeutyczne.

 

 


 

 

Nasi instruktorzy

 

ALEKSANDRA DĄBROWSKA

Magister wychowania fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie ze specjalizacją nauczyciel wychowania fizycznego z przygotowaniem pedagogicznym, nauczyciel korekcji wad postawy.
W Klubie Fitness Kutno pracuje od momentu powstania klubu, a od września 2017 r właścicielka firmy FIT.FORMA, odpowiedzialna za organizację i prowadzenie zajęć w Klubie Fitness Kutno w Aquapark Kutno.
Przez 12 lat trenowała koszykówkę zarówno w Kutnie jak i w Warszawie. Instruktorka Nordic Walking, ukończyła wiele szkoleń dotyczących zajęć w wodzie, a także zajęć związanych z tematyką kręgosłupa, przeciwdziałaniem bólom kręgosłupa oraz wyrównywaniem napięć mięśniowych. Jej zainteresowanie fitnessem skupia się właśnie na takich zajęciach, wciąż poszukuje nowych rozwiązań i uczestniczy w wielu szkoleniach dotyczących fitnessu terapeutycznego i naprawczego.


NATALIA TOPÓLNIAK

Związana z klubem Fitness Kutno od 2014 roku. Właścicielka Centrum Diety i Treningu. Dietetyk, magister inżynier Technologii Żywności i Żywienia Człowieka, trener personalny, instruktor fitness oraz aqua fitness.
Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.W 2012 roku rozpoczęła swoją przygodę z fitnessem, ukończyła kurs instruktorski w Państwowej Akademii Sportu w Warszawie. Od tamtego czasu nieustannie poszerza swoją wiedzę, uczestniczy w warsztatach, konwencjach i innych eventach.
Prowadzi szkolenia zarówno dla osób początkujących, jak i dla osób aktywnych, na których przekazuje wiedzę z zakresu żywienia oraz aktywności fizycznej. 
Ukończyła szereg szkoleń z zakresu fitnessu oraz dietetyki, m. in. kurs Fight Kick, Functional Floor, Functional Step, Aqua Fitness , TMT (Total Muscle Training), kurs z tematyki żywienia osób aktywnych fizycznie.
Dodatkowo uczestniczyła w treningach samoobrony Krav Maga, w ramach których pozytywnie zaliczyła egzamin międzynarodowej organizacji.

 

ILONA CZEKALSKA

Ukończyła szkołę Technologii Żywności i Żywienia Człowieka. Swoją przygodę z fitnessem rozpoczęła w 2014 roku. Przez długi czas uczestniczyła w zajęciach, po czym postanowiła sama stać się instruktorem. Ukończyła kurs instruktorski w Szkole Open Mind w Łodzi pod okiem Marty Gorącej. Jest instruktorem Aerobiku, Body Step & Shape oraz Aquafitness. Uczestniczy w wielu szkoleniach m. in. Functional Floor, Movment Skill Tour, gdzie nieustannie poszerza swoją wiedzę.
Na co dzień żona trenera piłki nożnej oraz mama dwójki dzieci.


KLAUDIA BARANOWSKA

Ukończyła kurs Pilates "CORE" I i II stopnia oraz dodatkowe szkolenie dla pracy z grupami zwiększonego ryzyka: zdrowy kręgosłup, ćwiczenia po porodzie oraz z seniorami. Dodatkowo uzyskała uprawnienia trenera personalnego w specjalizacji CTB Core Stability (szkolenie organizowane przed Body Balanced Pilates School Anna Ścisłowska). Klaudia zajmie się Waszym kręgosłupem, a także mięśniami dna miednicy. Kluczowym celem zajęć jest zwiększenie świadomości własnego ciała z jednoczesnym treningiem mięśni głębokich. Klaudia posiada uprawnienia instruktora Aquafitness (szkolenie organizowane przez Szkołę Open Mind). W trakcie zajęć na basenie w dużej mierze koncentruje się na połączeniu praktyk zmierzających do zmniejszenia bólu kręgosłupa i stawów z wprawieniem ciała w dobry nastrój. Ulubionym jej powiedzeniem jest: Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

 

IZABELA SYSKA

Dyplomowany IFE Personal Trainer. Ukończyła kurs Instruktora Fitness pod okiem wybitnego szkoleniowca Inki Szymański oraz wiele dodatkowych szkolenia m.in. Magic Bar, Hit Interval Training, Zdrowe Plecy Płaski Brzuch, MultiTempo Training, ActiveRoll Education Masaż Powięziowy.
Iza to wulkan energii, dzięki czemu na jej zajęciach poczujesz przypływ dodatkowych sił. Swoją uwagę skupia na poprawności i technice wykonywania ćwiczeń. Pasjonatka aktywnego spędzenia czasu. Ukończyła Szkołę Wojskowo-Sportową dzięki której może pochwalić się wytrwałością w dążeniu do celu, sumiennością jak i licznymi kursami samoobrony I i II stopnia. Ulubione przysłowie Izy: Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach…. zacznij robić przysiady.

 

ROMAN NOWACKI

Instruktor fitness, aquafitness, instruktor Magic Bar, instruktor rekreacji ruchowej oraz kulturystyki.
Jest absolwentem Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy kierunku ekonomia oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu kierunku finanse i rachunkowość. Proces szkolenia rozpoczął w klubie FITNESS KUTNO. Ukończył wiele szkoleń organizowanych przez INKA SZYMANSKI FITNESS SCHOOL. Jest instruktorem MAGIC BAR®. Kurs instruktora fitness – nowoczesne formy gimnastyki ukończył w Centrum Szkoleń i Certyfikacji w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy dodatkowo kurs Instruktora Aqua fitness ukończył w Pure Jatomi Fitness Kraków orazcross-trening w Reebok University. Ponad to ukończył studia podyplomowe w zakresie Trenera Personalnego na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudzkiego. Uczestniczy w wielu konwencjach i szkoleniach. Charakter pracy jaką wykonuje na co dzień spowodował w nim potrzebę ruchu, która z obowiązku przerodziła się w pasję.

 

MICHAŁ DUDEK

Michał „DUDUS”Dudek od 2012 roku instruktor Zumba fitness, Zumba kids&junior, aqua Zumba oraz od 2015 instruktor bokwa. Szkolił się u najlepszych instruktorów ZES na świecie min. Marci Benavides, Richard Gromley, Xia Coco natomiast bokwe miał przyjemność przygotowywać się u Giancarla Pozzo. Szkolił się w USA gdzie miał przyjemność prowadzić nie jeden maraton. Miły sympatyczny instruktor swoją energię przekazuje na każdych zajęciach u niego nigdy nie bedziesz się nudzić zapomnisz o swoich codziennych sprawach.

 

BARTŁOMIEJ ZIMNY

Od 10 roku życia trenuje taniec breakdance. Zwycięzca wielu ogólnopolskich zawodów tanecznych między innymi: mistrzostw breakdance BREAK GENERATION 2019. Autor książki poruszającej tematykę zdrowego stylu życia oraz realizacji marzeń "3 Fundamenty". Ukończył kurs trener personalny oraz instruktora siłowni w Fit Academy, a także kurs instruktora tańca breakdance i akrobatyki. Prowadzi zajęcia dla dzieci już od 6 roku życia - łączy zabawę z treningiem. Na zajęciach koncentruje się na rozwijaniu wszystkich cech motorycznych człowieka - zręczności, koordynacji ruchowej, gibkości, siły, szybkości, wytrzymałości. Zajęcia z tańca breakdance są bardzo wymagające, fantastycznie rozwijają i wzmacniają ciało.
Student prawa Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

 

PIOTR KIERUS

Fizjoterapeuta oraz trener personalny. Uwielbia sport i zdrowe żywienie. Interesuje się również piłką nożną w którą gra na co dzień. Posiada uprawienia kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku - kierunek fizjoterapia oraz uprawnienia trenera personalnego na Akademii Mistrzostwa Sportowego Rekreacji i Turystyki im. Sławomira Szymczaka we Wrocławiu. Skończył kurs Mobility - korekta i poprawa wzorców ruchowych, kurs prewencji urazów układu ruchu w sporcie, warsztaty wolontariatu i specjalistycznej opieki pourazowej. 
Służy dobrą radą i pozytywnym nastawieniem zarówno na treningach grupowych, jak i indywidualnie.

 

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zajęć fitness proszę pytać instruktorów bądź pisać na adres mailowy :

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Korzyści z regularnego uprawiania urozmaiconej aktywności fizycznej, są dla człowieka nieocenione. Poprawa funkcjonowania układów: mięsniowego, sercowo-naczyniowego i oddechowego, uzyskanie świadomości własnego ciała, skuteczna walka przeciwko osteooporozie,  zwiększenie wydolności., obniżenie poziomu cholesterolu, to tylko niektóre z nich.  Obserwowany u osób regularnie uprawiających fitness wzrost sprawności, poprawa sylwetki, redukcja tkanki tłuszczowej i zmniejszenie wagi ciała skutkują ogromną poprawą samopoczucia.
Przyjdź do nas po zdrowie, urodę i przedłużenie młodości!!!
Inka Szymanski


GALERIE

 

 

FITNESSKUTNO AQUAFITNESS AQUAKIDS

 

Z wielką radością przedstawiamy Państwu Fitness Kutno – pierwszy profesjonalny klub fitness w naszym mieście. Fitness Kutno to ważna część inwestycji Aquapark Kutno. Klub wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt, na najwyższym, światowym poziomie. Posiadamy kadrę najlepiej wykształconych i profesjonalnych instruktorów. Każdy członek klubu Fitness Kutno ma możliwość uczestniczenia zarówno w tradycyjnych, jak i najnowocześniejszych formach światowego fitnessu. Może korzystać z wiedzy specjalistów w dziedzinie fitnessu dynamicznego oraz mentalnego.
Proponujemy również fitness w wodzie: przede wszystkim, rewelacyjne, bezimpaktowe, poprawiające wydolność i redukujące tkankę tłuszczową, zajęcia na rowerach - AquaBike, a także AquaStep, które są nowością w polskim fitnessie i istnieją zaledwie w kilku klubach fitness w kraju.
Dla osób starszych proponujemy zajęcia pod wspólną nazwą Aktywny Senior.
STREFA FITNESS
Oferujemy zajęcia na sali fitness, która wyposażona jest w profesjonalny sprzęt:
- trampoliny Fit and Jump
- bosu
- stepy
- XCO
- hantle
- sztangi z wymiennym obciążeniem
- piłki szwajcarskie
- piłki Speed Ball
- ciężarki Kettlebells
- taśmy
i wiele innych.
4.STREFY
- Wzmacnianie
- Cardio
- Stabilizacja
- Płaski brzuch
Zajęcia o wysokiej intensywności skierowane dla wszystkich osób, które lubią podejmować wyzwanie. 4 strefy to zajęcia, których poziom dostosowywany jest do grupy, która uczęszcza na zajęcia. Podczas tego treningu wzmacniamy mięśnie całego ciała, stosujemy ćwiczenia stabilizujące, w których wzmacniane są mięśnie głębokie, wzmacniamy mięśnie brzucha czyli tzw. CORE a to wszystko przeplecione jest elementami cardio, które pomagają spalać zbędna tkankę tłuszczową oraz poprawiają ogólną kondycję i wytrzymałość.
4.STREFY… EFEKTY!
Silne, smukłe ciało. Wzmocnione mięśnie głębokie, które ustawiają kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Wzmocniony mięsień poprzeczny brzucha a w konsekwencji brak dolegliwości odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Poprawa kondycji, wytrzymałości. Więcej energii i chęci do treningów.
4.STREFY… DLA KOGO?
Zajęcia te są teoretycznie dla wszystkich ponieważ prowadzone są „na czas” co oznacza, że nawet osoba początkująca może uczestniczyć w zajęciach lecz wtedy ćwiczy w „swoim tempie”. W praktyce na 4 strefy trafiają osoby, które miały już styczność z innymi zajęciami a ten trening stawiaja sobie jako „wyższą poprzeczkę”. Nie mniej jednak jeśli lubisz wyzwania, lubisz mocny trening i energię- spróbuj.
FIGHT.KICK®
Fight Kick to dynamiczne zajęcia o charakterze wytrzymałościowym inspirowanych sztukami walki.
Poczuj siłę i moc wszechstronnego treningu wykorzystywanego już przez starożytnych mistrzów walk wschodu. Trening z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Trening rozwijający wszystkie aspekty sprawności fizycznej czyli wytrzymałość, siłę, koordynację, szybkość.
FIGHT.KICK®… EFEKTY!
- utrata tkanki tłuszczowej
- lepsza praca płuc i serca
- lepszy przepływ krwi przez naczynia krwionośne
- zapobiegnie odkładaniu się złogów cholesterolu w ścianach żył i tętnic, a w efekcie - zatorom, zakrzepom, miażdżycy oraz zawałowi i niedokrwieniu serca.
- odmłodzenie organizmu
FIGHT.KICK®… DLA KOGO?
Zajęcia kierowane zarówno do osób zaawansowanych, jak i początkujących, które chcą nauczyć się ciosów, kopnięć, podstawowych zasad samoobrony…a wszystko to w połączeniu z krokami wykorzystywanymi w podstawowych zajęciach fitness.
BASIC.STEP W FITNESS KUTNO
W czasie zajęć poznawane są proste kroki, których wykonywanie wpływa na polepszenie koordynacji oraz pamięci ruchowej, natomiast średnia intensywność zajęć służy spalaniu tkanki tłuszczowej.
BASIC.STEP… EFEKTY!
Dynamika zajęć pozwala na pozbycie się zbędnych kilogramów oraz poprawienie wydolności, wzmocnienie mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Wszystkie te elementy powodują, że zbędny tłuszczyk oraz uciążliwy cellulit znikają a ciało staje się jędrniejsze.
BASIC.STEP… DLA KOGO?
Są to zajęcia przeznaczone dla osób początkujących, które lubią ćwiczenia na stepie, pragnących wzmocnić i wymodelować swoje ciało oraz pozbyć się cellulitu.
BODY.SCULPT
Aby uzyskać jak najlepsze efekty, w zajęciach zawarto dwie części:
- cardio - część wytrzymałościową, która ma za zadanie podnieść temperaturę ciała i spalić zbędne kilogramy
- wzmacniającą – część „rzeźbiącej” figurę
Wszystko po to, aby kompleksowo zadbać o sylwetkę.
Sam trening cardio pomoże zgubić zbędne kilogramy, jednak aby ciało nabrało jędrności ważny jest też trening siłowy. Połączenie tych dwóch form daje spektakularne rezultaty i sprawia, że motywacja do ćwiczeń nie spada.
Trening siłowy podkręca metabolizm spoczynkowy, więc kiedy kończymy trening tłuszcz nadal jest spalany.
BODY.SCULPT… EFEKTY!
- utrata tkanki tłuszczowej
- lepsza praca płuc i serca
- lepszy przepływ krwi przez naczynia krwionośne
- zapobiegnie odkładaniu się złogów cholesterolu w ścianach żył i tętnic, a w efekcie - zatorom, zakrzepom, miażdżycy oraz zawałowi i niedokrwieniu serca.
- odmłodzenie organizmu
BODY.SCULPT… DLA KOGO?
Zajęcia kierowane zarówno do osób zaawansowanych, jak i początkujących. Idealne dla osób, które nie przepadają za trudnymi choreografiami, a lubią ćwiczenia na różnych sprzętach.
BODY.SCULPT.CHOREO
W odróżnieniu od zajęć Body.Sculpt, w czasie zajęć Body.Sculpt.Choreo dwie części:
- cardio - część wytrzymałościową, która ma za zadanie podnieść temperaturę ciała i spalić zbędne kilogramy
- wzmacniającą – część „rzeźbiącej” figurę
połączono w jedną całość.
Dzięki czemu ćwiczący uczą się choreografii, łącząc ją z elementami wzmacniania.
Wszystko po to, aby kompleksowo zadbać o sylwetkę.
Sam trening cardio pomoże zgubić zbędne kilogramy, jednak aby ciało nabrało jędrności ważny jest też trening siłowy. Połączenie tych dwóch form daje spektakularne rezultaty i sprawia, że motywacja do ćwiczeń nie spada.
Trening siłowy podkręca metabolizm spoczynkowy, więc kiedy kończymy trening tłuszcz nadal jest spalany.
BODY.SCULPT.CHOREO… EFEKTY!
- utrata tkanki tłuszczowej
- lepsza praca płuc i serca
- lepszy przepływ krwi przez naczynia krwionośne
- zapobiegnie odkładaniu się złogów cholesterolu w ścianach żył i tętnic, a w efekcie - zatorom, zakrzepom, miażdżycy oraz zawałowi i niedokrwieniu serca.
- odmłodzenie organizmu
BODY.SCULPT.CHOREO… DLA KOGO?
Zajęcia kierowane zarówno do osób zaawansowanych, jak i początkujących, które chcą poznać prawdziwy fitness, podstawowe kroki i prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń.
JUMP.FIT
Zajęcia na trampolinach! W naszym klubie prowadzimy zajęcia na najwyższej jakości trampolinach, z najlepiej wyszkolonymi instruktorami.
Trampoliny Fit and Jump jako jedyne  w Polsce uzyskały certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Państwowy Instytut Badawczy.
JUMP.FIT… NA CZYM POLEGA?
Trening na trampolinach trwa 55 min i składa  się z kilku stałych części: rozgrzewka, cardio, wzmacnianie i rozciąganie.
Skoki  z użyciem trampoliny zmuszają mięśnie do szybkich, cyklicznych skurczów przez co trening jest unikatowy i niewykonalny na innym sprzęcie.
JUMP.FIT… EFEKTY!
- wzmacnianie mięśni,
- poprawa pracy układu sercowo-naczyniowego,
- stymulacja procesów trawiennych,
- wydalanie toksyn z organizmu,
- poprawa wytrzymałości układu kostno – stawowego,
- zwiększenie wydolności organizmu,
- poprawa koordynacji ruchowej,
- zmniejszenie masy ciała,
- modelowanie sylwetki (brzuch, „boczki”, pośladki, uda, łydki)
- nie obciążamy stawów ani kręgosłupa, dotleniamy organizm.
Wykonując odpowiednie ćwiczenia podczas skoków możesz spalić nawet 1000 kcal w ciągu godziny!!!
JUMP.FIT… DLA KOGO?
Zajęcia skierowane są dla wszystkich, bez względu na stopień zaawansowania!
Idealne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z fitnessem, jak i dla bardziej zaawansowanych, chcących popracować nad poprawą kondycji i sylwetki.
JUMP.FIT.KIDS
To świetna zabawa na trampolinach dla dzieci. Godzinne zajęcia łączą w sobie wiele form ruchu, aby nasi najmłodsi się nie nudzili.
Zajęcia przeznaczone dla dzieci powyżej 6 roku życia.
JOGA
Joga jest ponadczasową i praktyczną nauką, rozwijającą się przez tysiąclecia, zajmującą się fizycznym, psychicznym, moralnym i duchowym rozwojem człowieka. Pozwala integrować myślenie, emocje i działanie, prowadzi do osiągnięcia równowagi i harmonii, zatem jest doskonałą metodą pracy, nie tylko z ciałem. Buduje piękną sylwetkę, poprawia stan zdrowia, działa również kojąco na nerwy, wycisza umysł.
JOGA… EFEKTY!
Jest doskonałym środkiem leczniczym zapobiegającym wielu chorobom na podłożu cywilizacyjnym oraz psychosomatycznym, tak im jak:
- bóle pleców, bóle reumatyczne, bóle głowy,
- bezsenność, zmęczenie,
- nadwrażliwość,
- otyłość,
- problemy żołądkowe, problemy jelitowe,
- alergie,
- żylaki,
- nadciśnienie, zaburzenia krążenia.
JOGA… DLA KOGO?
Adresowana jest do wszystkich. Nie liczy się wiek, płeć ani stan zdrowia, a jedynie chęć poprawy jakości swojego życia.
MAGIC BAR
Wyjątkowe ćwiczenia wzmacniające i kształtujące całe ciało wykonywane ze sztangą. Ich intensywność regulowana jest indywidualnie ciężarem sztangi. Idealne zarówno dla kobiet i mężczyzn, dla szczupłych osób i "atletów". Idealne połączenie treningu wytrzymałościowego z siłowym. W szybkim czasie powoduje widoczne wyszczuplenie sylwetki, wzrost siły i wytrzymałości mięśni. Waga sztangi waha się od 1 do 18 kg. Ciężar zmienia się w zależności od wzmacnianej grupy mięśniowej i aktualnych możliwości. Trening ten jest najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem na osiągnięcie wysokiej formy. Według badań naukowych wzmożone spalanie kalorii trwa jeszcze 12 godzin po zakończeniu treningu Magic Bar!
MAGIC BAR… NA CZYM POLEGA?
Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, następnie ćwiczymy kolejne grupy mięśniowe, na koniec rozciągamy. W sumie lekcja składa się z części, pomiędzy każdą jest chwila przerwy na przypomnienie techniki przez instruktora i zmianę obciążenia przez ćwiczących. Sztanga w zależności od wzmacnianej grupy mięśniowej może mieć różny ciężar. W zależności od swoich potrzeb i możliwości, ćwiczący indywidualnie dobierają ciężar sztangi.
MAGIC BAR EFEKTY!
poprawa ogólnej wydolności organizmu,
wzrost wytrzymałości,
wzrost siły mięśniowej bez ekscesywnego wzrostu ich obwodów,
utrata tkanki tłuszczowej na rzecz pięknego zarysu mięśni,
skuteczne przeciwdziałanie osteoporozie.
MAGIC BAR DLA KOGO?
Są to zajęcia zarówno dla osób, które nie przepadają za zajęciami choreograficznymi. Ze względu na możliwość zróżnicowania obciążenia są to zajęcia dla osób początkujących, średnio ¬zaawansowanych i zaawansowanych.
PILATES
Lekcja świadomości własnego ciała. Wzmocnij mięśnie głębokie tułowia, brzucha i miednicy, a wysmuklisz sylwetkę. Ćwiczenia maja przede wszystkim na celu wzmocnienie centrum ciała, czyli mięśni odpowiadających za utrzymanie prawidłowej postawy ciała.
PILATES… DLA KOGO?
Zajęcia szczególnie polecane osobom, które potrzebują ruchu i relaksu. Ćwiczenia poprawiają wygląd całego ciała bez forsownego wysiłku. Mogą być pojedynczymi zajęciami na jakie uczęszczamy, ale również dodatkiem do innych treningów.
PILATES&ZDROWE PLECY
Zajęcia dla osób, które potrzebują ruchu, a jednocześnie relaksu po stresującej pracy przy biurku lub za kierownicą. Dla tych, którzy chcą wysmuklić sylwetkę, a borykają się z bólami kręgosłupa. Uczęszczając na te zajęcia uelastycznisz mięśnie, zmniejszysz ich napięcie, poprawisz stabilizację kręgosłupa. Podczas zajęć będziemy także ćwiczyć techniki automasażu!
Są to doskonałe ćwiczenia oddechowe, rozluźniające i rozciągające przy relaksującej muzyce polecane szczególnie osobom, które godzinami pozostają w tej samej pozycji - na przykład osobom pracującym przy komputerze. To także zajęcia, na których pracujemy nad poprawą ruchomości kręgosłupa w jego poszczególnych odcinkach, wzmocnieniem szkieletu mięśniowego, redukcją przykurczy mięśniowych i kształtowaniem postaw przyjaznych kręgosłupowi.
PILATES&ZDROWE PLECY… DLA KOGO?
„Zbawienne” ćwiczenia dla kręgosłupa, więc dla wszystkich osób z bólami pleców. Skierowane dla każdego, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania. Mogą być pojedynczymi zajęciami na jakie uczęszczamy, ale również dodatkiem do innych treningów.
PŁASKI BRZUCH
Zajęcia, które skupiają się głównie na wzmocnieniu mięśni brzucha (mięśnie skośne brzucha, mięsień prosty brzucha, mięsień poprzeczny brzucha) Wzmacnianie przeplecione jest również elementami cardio. Trening bardzo często  prowadzony jest w formie obwodu stacyjnego.
PŁASKI BRZUCH…EFEKTY!
Wzmocnione mięśnie brzucha, smukła sylwetka. Poprawa kondycji i wydolności. Wzmocniony mięsień poprzeczny brzucha a w konsekwencji brak dolegliwości odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
PŁASKI BRZUCH… DLA KOGO?
Dla wszystkich osób, które pragną skupić się na mięśniach brzucha.
POSTURAL & ZDROWY KRĘGOSŁUP
Ćwiczenia Zdrowy Kręgosłup mają na celu wzmocnienie wszystkich najważniejszych partii mięśni oraz zwiększenie sprężystości kręgosłupa. Zdrowy kręgosłup pomagają złagodzić następstwa nieprawidłowych nawyków. Przy regularnym treningu można wyeliminować ból lub dyskomfort pleców, a także zapobiec ich pogłębianiu. Są to zajęcia profilaktyki schorzeń kręgosłupa i aparatu ruchu, a nie rehabilitacja, ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć. Zajęcia Zdrowy Kręgosłup łączą także ze sobą elementy innych zajęć takich jak relaksacja czy stretching. Podczas zajęć Zdrowy Kręgosłup bardzo ważne jest utrzymanie równowagi i skupienie się na technice wykonywanych ćwiczeń- to klucz do sukcesu. Zajęcia prowadzi instruktor ze specjalizacją korekcji wad postawy warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
POSTURAL & ZDROWY KRĘGOSŁUP… NA CZYM POLEGA?
Zajęcia Zdrowy Kręgosłup obejmują ćwiczenia rozluźniające, stabilizujące, wzmacniające, równoważne i rozciągające poszczególne grupy mięśniowe. W zajęciach Zdrowy Kręgosłup zawarta jest nauka prawidłowego oddychania i utrzymania odpowiedniej postawy ciała. Podczas zajęć Zdrowy Kręgosłup wykonuje się dokładne, niegwałtowne ćwiczenia ruchowe. Podczas treningu zwraca się uwagę na odpowiednie rozluźnienie mięśni, aby przywrócić ich zrównoważoną pracę. Podczas zajęć Zdrowy Kręgosłup poziom trudności jest stopniowany, aby każdy mógł bez problemu poradzić sobie z zajęciami.
POSTURAL & ZDROWY KRĘGOSŁUP… EFEKTY!
- wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych,
- likwidacja napięć mięśniowych i bólów pleców,
- poprawa ogólnego stanu kręgosłupa,
- profilaktyka zdrowego kręgosłupa,
- wzmocnienie sylwetki
– pozytywny wpływ na postawę ciała
– pomoc w wyrobieniu właściwych nawyków ruchowych
– poprawa koordynacji ruchowej
POSTURAL & ZDROWY KRĘGOSŁUP… DLA KOGO?
Specjalna gimnastyka kręgosłupa i trening siłowy dla osób z przypadłościami bólów pleców, pojawiającymi się w następstwie siedzącego trybu życia. Zdrowy Kręgosłup to zajęcia dobre dla wszystkich niezależnie od wieku i ilości godzin spędzonych w klubie fitness, ponieważ kształtują naszą świadomość ciała, jak również wzmacniają wszystkie podstawowe partie mięśni, aby mogły odciążyć nasz kręgosłup w trakcie wykonywania codziennych czynności.
TABATA
Jest to połączenie ćwiczeń w trening o niezwykłej intensywności, który wykonuje się przy obciążeniu własnego ciała. Celem treningu jest poprawa zarówno wydolności anaerobowej (beztlenowej), jak i aerobowej (tlenowej), a co za tym idzie - zwiększenie wytrzymałości i wydolności organizmu.
Jest idealny dla osób chcących szybko osiągnąć zauważalne wyniki w swoim ciele! Dzięki temu interwałowemu treningowi metabolicznemu przyspieszamy spalanie tkanki tłuszczowej, ale również zwiększamy wytrzymałość i wydolność organizmu. Co więcej! Pod okiem instruktora, nawet początkujący „zawodnik”, nauczy się poprawnego wykonywania zarówno podstawowych, jak i zaawansowanych ćwiczeń.
TABATA… EFEKTY!
Według badań trening tego typu o wysokiej intensywności to skuteczny sposób na spalenie tkanki tłuszczowej i podkręcenie metabolizmu. Ćwiczenie w ten sposób pozwala spalić więcej tłuszczu niż tradycyjne ćwiczenia aerobowe. Jest to możliwe poprzez utrzymujący się po zakończonym treningu podwyższonym metabolizmie kwasów tłuszczowych. Proces ten może to trwać nawet kilkanaście godzin po zakończonym treningu podczas którego tkanka tłuszczowa jest spalana szybciej, mimo że nie wykonujemy już ćwiczeń.
TABATA… DLA KOGO?
Są to zajęcia o wysokiej intensywności, skierowane dla osób uczęszczających już na zajęciach. Jednak, przez to, że jedynym obciążeniem jest własne ciało, wziąć w nich udział może każdy, kto chce zmierzyć się ze swoimi słabościami.
TOTAL.INTERVALL
Intensywny trening interwałowy, to program ćwiczeń przeznaczony dla osób chcących szybko spalić tkankę tłuszczową oraz poprawić swoją kondycję. Daje trzy razy lepsze efekty w odchudzaniu niż ćwiczenia kardio, a jego wykonanie zajmuje dużo mniej czasu.
Trening polega na przeplataniu krótkich okresów intensywnych ćwiczeń anaerobowych (wykonywanych na maksymalnym poziomie intensywności) z przerwami na bardziej umiarkowane ćwiczenia kardio. Trening może bazować na dowolnym rodzaju ćwiczeń wytrzymałościowych lub siłowych: bieganiu, jeździe na rowerze, skakaniu na skakance, przysiadach, pompkach itd.
TOTAL.INTERVALL… EFEKTY!
-znakomicie spala tłuszcz,
-pobudza metabolizm,
- poprawia wydolność fizyczną (trenuje układ sercowo-naczyniowy),
- pozwala zbudować wytrzymałość w strefie tlenowej i beztlenowej,
-może nawet budować mięśnie (u osób niewytrenowanych).
TOTAL.INTERVALL… DLA KOGO?
W treningu może uczestniczyć każdy, kto chce się pozbyć w krótkim czasie zbędnej tkanki tłuszczowej i nie lubi długich treningów cardio lub skomplikowanych zajęć choreograficznych. Trening prosty pod kątem struktury, lecz bardzo intensywny i wymagający maksymalnego zaangażowania w celu uzyskania maksymalnych efektów.
ZUMBA
Zumba to połączenie tańca i fitnessu. Zaszalej w rytmach latynoamerykańskich tj. salsa, cumbia, merengue, reggaeton i nie tylko! Zajęcia te są:
ŁATWE- połączenie prostych kroków tworzących choreografię,
EFEKTOWNE- tańcz, baw się i spalaj kalorie!
POZYTYWNE - podczas zajęć czujesz się jak na imprezie a pozytywny klimat udziela się jeszcze długo po zakończonych zajęciach!
ZUMBA… DLA KOGO?
Godzina świetnej zabawy dla każdego, bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Jedyne, co musi posiadać osoba uczęszczająca na te zajęcia, to dobry humor i ogromna ilość pozytywnej energii!
ZUMBA.KIDS
Godzina świetnej zabawy przy rytmicznych dźwiękach, stworzona z myślą o najmłodszych. Dzięki Zumbie każde dziecko nabierze pewności siebie, spędzi czas z nowymi koleżankami i kolegami oraz rozpocznie swoją przygodę z tańcem w najlepszy możliwy sposób. Bez stresów! Bez rywalizacji! Z uśmiechem na twarzy!
STREFA AQUAFITNESS
Oferujemy zajęcia na wodzie z wykorzystaniem:
- makaronów
- hantli wypornościowych
- rękawic neoprenowych
- rowerów
- stepów
Byliśmy jednym z pierwszych z klubów w Polsce, który wprowadził zajęcia rowerowe w środowisku wodnym.
Po zajęciach fitness istnieje możliwość skożystania z wodnych atrakcji Aquapraku.
AQUA BIKE
Dzięki oporowi wody, mięśnie pracują intensywniej. Jednak są one przez nią chłodzone, dlatego wysiłek nie jest tak bardzo odczuwalny. Aqua bike został zaprojektowany by sprostać wrastającym wymaganiom aqua fitnessu. Sprzęt ten ma szeroki zakres użytkowania. Jest idealny do ćwiczeń grupowych, fizykoterapii, rehabilitacji oraz fitnesu. Służy on także triathlonistom w codziennych treningach. Jest zarówno urządzeniem fitness jak i medycznym, gdyż może być wykorzystywany przez osoby mające problemy z kręgosłupem, zapaleniem stawów, układem sercowo-naczyniowym i oddechowym, a także cierpiących na osteoporozę.
AQUA BIKE… NA CZYM POLEGA?
Zajęcia prowadzone są na specjalnie skonstruowanych rowerach stacjonarnych zanurzonych w wodzie. Pozwala to uczestnikom zajęć kontrolować poziom wysiłku, a jednocześnie odczuwać przyjemność i wzmacniać motywację do ćwiczeń w grupie. Stosowanie w trakcie zajęć różnorodnych jednostek treningowych, intensyfikowanie wysiłku poprzez zmianę oporu, brak elementu rywalizacji (jazda odbywa się w miejscu), optymalne sterowanie treningiem według indywidualnego tętna, to podstawowe czynniki przyczyniające się do podtrzymywania zainteresowania ćwiczących tą formą aktywności fizycznej
AQUA BIKE… EFEKTY!
- Zrzucenie wagi ciała i wysmuklenie sylwetki
- Masujący wpływ wody który ma wpływ m.in. na perystaltykę jelit
- Redukcja cellulitu
- Polepszenie oddychania – nauka poprawnego oddechu
- Polepszenie krążenia i pracy sercowo – naczyniowej, Zapobieganie żylakom
- Profilaktyka w walce przeciw osteoporozie
- Skuteczna metoda w walce z dolegliwościami dyskopatycznymi i zwyrodnieniowymi całego kośćca
- Skutecznie wpływa na zmniejszenie obrzęków
- Przyjemny wysiłek
- Poprawa samopoczucia
- Ćwiczenia w wodzie nie powodują rozległych mikrouszkodzeń mięśnia kwasem mlekowym potocznie zwanych zakwasami
AQUA BIKE… DLA KOGO?
Treningi kierowane są do wszystkich osób niezależnie od wieku, płci czy zaawansowania, w szczególności zaś do osób pragnących podnieść swój poziom sprawności fizycznej na wyższy, osób otyłych, chcących zrzucić zbędne kilogramy, kobiet pragnących wrócić do formy po urodzeniu dziecka, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz ludzi starszych, którzy nie mogą wykonywać zbyt dynamicznych ćwiczeń.
AQUA GYM
Ciało w wodzie waży dużo mniej, jest lekkie i sprawne. Dlatego ćwiczenia w wodzie nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i skuteczne. Poza tym woda stawia spory opór, więc można trenować równie intensywnie jak podczas wyciskających pot ćwiczeń na siłowni, męcząc się i pocąc znacznie mniej. Wykorzystując opór wody osiągamy świetne efekty wspomagające odchudzanie oraz uzyskujemy poprawę jędrności skóry. Dzięki środowisku wodnemu, poprawiamy również równowagę.
AQUA GYM… NA CZYM POLEGA?
Zajęcia prowadzone są w basenie rekreacyjnym, dlatego uczestnictwo w nich nie wymaga umiejętności pływania. Stosowanie w trakcie zajęć różnorodnych jednostek treningowych, intensyfikowanie wysiłku, dobór różnorodnego sprzętu, to podstawowe czynniki przyczyniające się do podtrzymywania zainteresowania ćwiczących tą formą aktywności fizycznej.
AQUA GYM… EFEKTY!
- Wysmuklenie sylwetki
- Zwiększenie elastyczności w stawach
- Masujący wpływ wody który ma wpływ m.in. na perystaltykę jelit
- Redukcja cellulitu
- Polepszenie oddychania – nauka poprawnego oddechu
- Polepszenie krążenia i pracy sercowo – naczyniowej, zapobieganie żylakom
- Profilaktyka w walce przeciw osteoporozie
- Skuteczna metoda w walce z dolegliwościami dyskopatycznymi i zwyrodnieniowymi całego kośćca
- Skutecznie wpływa na zmniejszenie obrzęków
- Przyjemny wysiłek
- Poprawa samopoczucia
- Ćwiczenia w wodzie nie powodują rozległych mikrouszkodzeń mięśnia kwasem mlekowym potocznie zwanych zakwasami
AQUA GYM… DLA KOGO?
Gimnastyka w wodzie wskazana jest dla osób o średnim i niskim poziomie sprawności fizycznej,  nie wymaga umiejętności pływania, ponieważ, cały czas ćwiczy się w styczności z podłożem. Trening dla osób otyłych, chcących zrzucić zbędne kilogramy, kobiet pragnących wrócić do formy po urodzeniu dziecka, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz ludzi starszych, którzy nie mogą wykonywać zbyt dynamicznych ćwiczeń
AQUA INTERWAŁ
Ciało w wodzie waży dużo mniej, jest lekkie i sprawne. Dlatego ćwiczenia w wodzie nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i skuteczne. Poza tym woda stawia spory opór, więc można trenować równie intensywnie jak podczas wyciskających pot ćwiczeń na siłowni, męcząc się i pocąc znacznie mniej. Wykorzystując opór wody osiągamy świetne efekty wspomagające odchudzanie oraz uzyskujemy poprawę jędrności skóry.
Dzięki środowisku wodnemu, poprawiamy również równowagę
AQUA INTERWAŁ… NA CZYM POLEGA?
Zajęcia prowadzone są w basenie rekreacyjnym, dlatego uczestnictwo w nich nie wymaga umiejętności pływania. Stosowanie w trakcie zajęć różnorodnych jednostek treningowych, intensyfikowanie wysiłku, dobór różnorodnego sprzętu, to podstawowe czynniki przyczyniające się do podtrzymywania zainteresowania ćwiczących tą formą aktywności fizycznej.
Innowacyjny trening w formie interwału, w którym każde ćwiczenie jest indywidualnym treningiem przy  użyciu sprzętu  m.in. hantli wypornościowych, makaronów, rękawic neoprenowych, ciężarków treningowych.  Struktura zajęć składa się z czasowych przejść między ćwiczeniami oraz ćwiczeń rozluźniających. Serie ćwiczeń odbywają się naprzemiennie z biegiem w wodzie
AQUA INTERWAŁ… EFEKTY!
- Wysmuklenie sylwetki
- Zwiększenie elastyczności w stawach
- Masujący wpływ wody który ma wpływ m.in. na perystaltykę jelit
- Redukcja cellulitu
- Polepszenie oddychania – nauka poprawnego oddechu
- Polepszenie krążenia i pracy sercowo – naczyniowej, zapobieganie żylakom
- Profilaktyka w walce przeciw osteoporozie
- Skuteczna metoda w walce z dolegliwościami dyskopatycznymi i zwyrodnieniowymi całego kośćca
- Skutecznie wpływa na zmniejszenie obrzęków
- Przyjemny wysiłek
- Poprawa samopoczucia
- Ćwiczenia w wodzie nie powodują rozległych mikrouszkodzeń mięśnia kwasem mlekowym potocznie zwanych zakwasami
AQUA INTERWAŁ… DLA KOGO?
Gimnastyka w wodzie wskazana jest dla osób o średnim i niskim poziomie sprawności fizycznej,  nie wymaga umiejętności pływania, ponieważ, cały czas ćwiczy się w styczności z podłożem. Trening dla osób otyłych, chcących zrzucić zbędne kilogramy, kobiet pragnących wrócić do formy po urodzeniu dziecka, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz ludzi starszych, którzy nie mogą wykonywać zbyt dynamicznych ćwiczeń
AQUA PILATES
Ciało w wodzie waży dużo mniej, jest lekkie i sprawne. Dlatego ćwiczenia w wodzie nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i skuteczne. Poza tym woda stawia spory opór, więc można trenować równie intensywnie jak podczas wyciskających pot ćwiczeń na siłowni, męcząc się i pocąc znacznie mniej. Wykorzystując opór wody osiągamy świetne efekty wspomagające odchudzanie oraz uzyskujemy poprawę jędrności skóry. Dzięki środowisku wodnemu, poprawiamy również równowagę.
AQUA PILATES… NA CZYM POLEGA?
Ćwiczenia w wodzie mające za zadanie wzmocnić mięśnie głębokie tułowia oraz mięśnie dna miednicy. Jest to jednocześnie lekcja świadomości własnego ciała, która trenuje poczucie równowagi i elastyczność. Podczas tych zajęć skupiamy się na precyzji wykonywanych ćwiczeń. Zyskaj dobre samopoczucie i pozbądź się bólów kręgosłupa. Trening ten ma też inną, dodatkową zaletę, jaką jest masaż. Podczas ćwiczeń powstają małe wiry wody, które delikatnie masują twoje ciało. Wpływa to na pobudzenie krążenia, co ułatwia usuwanie toksyn. Dzięki masażowi twoje ciało jest świetnie zrelaksowane i odprężone.
AQUA PILATES… EFEKTY!
- Wysmuklenie sylwetki
- Zwiększenie elastyczności w stawach
- Masujący wpływ wody który ma wpływ m.in. na perystaltykę jelit
- Redukcja cellulitu
- Polepszenie oddychania – nauka poprawnego oddechu
- Polepszenie krążenia i pracy sercowo – naczyniowej, zapobieganie żylakom
- Profilaktyka w walce przeciw osteoporozie
- Skuteczna metoda w walce z dolegliwościami dyskopatycznymi i zwyrodnieniowymi całego kośćca
- Skutecznie wpływa na zmniejszenie obrzęków
- Przyjemny wysiłek
- Poprawa samopoczucia
- Ćwiczenia w wodzie nie powodują rozległych mikrouszkodzeń mięśnia kwasem mlekowym potocznie zwanych zakwasami
AQUA PILATES… DLA KOGO?
Gimnastyka w wodzie wskazana jest dla osób o średnim i niskim poziomie sprawności fizycznej,  nie wymaga umiejętności pływania, ponieważ, cały czas ćwiczy się w styczności z podłożem. Trening dla osób otyłych, chcących zrzucić zbędne kilogramy, kobiet pragnących wrócić do formy po urodzeniu dziecka, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz ludzi starszych, którzy nie mogą wykonywać zbyt dynamicznych ćwiczeń
AQUA STEP
Odpowiednio skomponowany zestaw ćwiczeń choreograficznych, z wykorzystaniem stepów wodnych. Ćwiczenia na stepie są jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę kondycji oraz koordynacji ruchów. Dzięki wykorzystaniu masujących właściwości wody są to zajęcia przystępne dla każdego, w odróżnieniu od klasycznych stepów w klubach fitness. Jak wiadomo ciało ludzkie waży w wodzie o wiele mniej, a więc ćwiczenia w niej wykonywane nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i bardzo skuteczne. Przy tym woda stawia duży opór, można podczas tej formy ruchu zwiększyć siłę mięśni w takim samym stopniu, jak podczas wyciskających pot ćwiczeniach na siłowni.
AQUA STEP… NA CZYM TO POLEGA?
To forma aerobiku z wykorzystaniem małych platform zainstalowanych na dnie basenu, obciążonych specjalnymi obciążnikami, Na  specjalnej platformie wykonuje się pojedyncze kroki a następnie układy choreograficzne.
AQUA STEP… EFEKTY!
- Podczas zajęć w wodzie niemal nie odczuwasz wysiłku, choć Twoje mięśnie pracują bardzo intensywnie.
- Są to ćwiczenia idealne dla osób, które chcą kształtować i ujędrniać ciało, poprawiać swoją wydolność oraz lubią proste, intensywne ćwiczenia na stepie.
- trening wydolnościowy, angażujący głównie mięśnie pośladkowe i mięśnie ud, dzięki czemu modelujemy biodra i pośladki.
- ćwiczenia w niej wykonywane nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i bardzo skuteczne.
- Trening o charakterze wydolnościowym- wytrzymałościowym, który świetnie modeluje biodra i pośladki oraz wspomaga modelowanie mięśnie  brzucha.
- widoczna poprawa kondycji skóry i redukcja cellulitu.
AQUA-STEP… DLA KOGO?
To idealna forma ćwiczeń dla początkujących,  średniozaawansowanych i zaawansowanych. To doskonała alternatywa dla osób uwielbiających trening ze stepem na sali, ale obawiających się przeciążenia stawów, ścięgien, wiązadeł czy kręgosłupa.
AQUA TABATA
Ciało w wodzie waży dużo mniej, jest lekkie i sprawne. Dlatego ćwiczenia w wodzie nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i skuteczne. Poza tym woda stawia spory opór, więc można trenować równie intensywnie jak podczas wyciskających pot ćwiczeń na siłowni, męcząc się i pocąc znacznie mniej. Wykorzystując opór wody osiągamy świetne efekty wspomagające odchudzanie oraz uzyskujemy poprawę jędrności skóry.
Dzięki środowisku wodnemu, poprawiamy również równowagę
AQUA TABATA… NA CZYM POLEGA?
Zajęcia prowadzone są w basenie rekreacyjnym, dlatego uczestnictwo w nich nie wymaga umiejętności pływania. Stosowanie w trakcie zajęć różnorodnych jednostek treningowych, intensyfikowanie wysiłku, dobór różnorodnego sprzętu, to podstawowe czynniki przyczyniające się do podtrzymywania zainteresowania ćwiczących tą formą aktywności fizycznej.
Zajęcia AquaTabata podzielone są na bloki:
- rozgrzewka
- trening właściwy - interwałowy
- cool down
AQUA INTERWAŁ… EFEKTY!
Dzięki systematycznym ćwiczeniom w wodzie wysmuklisz sylwetkę i zredukujesz tkankę tłuszczową. Mimo, że trening jest dość intensywny, nie dyskwalifikuje osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z aqua fitnessem. Na tych zajęciach ujędrnisz ciało, unikniesz kontuzji i przetrenowania, wzmocnisz mięśnie, poprawisz koordynację, wytrenujesz prawidłową postawę. Dodatkowo zyskasz świetne samopoczucie i zgrabne ciało! Gwarancja mnóstwa endorfin i pozytywnej energii!
AQUA INTERWAŁ… DLA KOGO?
Gimnastyka w wodzie wskazana jest dla osób o średnim i niskim poziomie sprawności fizycznej,  nie wymaga umiejętności pływania, ponieważ, cały czas ćwiczy się w styczności z podłożem. Trening dla osób otyłych, chcących zrzucić zbędne kilogramy, kobiet pragnących wrócić do formy po urodzeniu dziecka, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz ludzi starszych, którzy nie mogą wykonywać zbyt dynamicznych ćwiczeń
AKTYWNY SENIOR
SENIOR FIT
Ćwiczenia mają na celu wzmacnianie mięśni, poprawę zakresu ruchu w stawach, poprawę świadomości własnego ciała. Niemal wszystko  w marszu, pozycjach siedzących i leżących, z wykorzystaniem ciężarków, bosu, dużych piłek i piłeczek heavy ball. Praca, ale i wspaniała zabawa, zmierzająca do poprawy lub podtrzymania sprawności układu ruchowego i sercowo-naczyniowego.
Podczas zajęć bardzo ważne jest utrzymanie równowagi i skupienie się na technice wykonywanych ćwiczeń - to klucz do sukcesu.
SENIOR FIT… NA CZYM POLEGA?
Zajęcia obejmują ćwiczenia rozluźniające, stabilizujące, wzmacniające, równoważne i rozciągające poszczególne grupy mięśniowe. W zajęciach zawarta jest nauka prawidłowego oddychania i utrzymania odpowiedniej postawy ciała. Podczas zajęć wykonuje się dokładne, niegwałtowne ćwiczenia ruchowe. Podczas treningu zwraca się uwagę na odpowiednie rozluźnienie mięśni, aby przywrócić ich zrównoważoną pracę.
SENIOR FIT… EFEKTY!
- wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych,
- likwidacja napięć mięśniowych i bólów pleców,
- poprawa ogólnego stanu kręgosłupa,
- profilaktyka zdrowego kręgosłupa,
- wzmocnienie sylwetki
– pozytywny wpływ na postawę ciała
– pomoc w wyrobieniu właściwych nawyków ruchowych
– poprawa koordynacji ruchowej
SENIOR FIT… DLA KOGO?
Specjalna gimnastyka dla osób starszych, niezależnie od ilości godzin spędzonych w klubie fitness, ponieważ kształtują naszą świadomość ciała, jak również wzmacniają wszystkie podstawowe partie mięśni.
AQUA SENIOR
Zajęcia objęte programem „Aktywny Senior” skierowanym do osób powyżej 60 roku życia.
Ciało w wodzie waży dużo mniej, jest lekkie i sprawne. Dlatego ćwiczenia w wodzie nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i skuteczne. Poza tym woda stawia spory opór, więc można trenować równie intensywnie jak podczas wyciskających pot ćwiczeń na siłowni, męcząc się i pocąc znacznie mniej. Wykorzystując opór wody osiągamy świetne efekty wspomagające odchudzanie oraz uzyskujemy poprawę jędrności skóry.
Dzięki środowisku wodnemu, poprawiamy również równowagę
AQUA SENIOR… NA CZYM POLEGA?
Zajęcia prowadzone są w basenie rekreacyjnym, dlatego uczestnictwo w nich nie wymaga umiejętności pływania. Stosowanie w trakcie zajęć różnorodnych jednostek treningowych, intensyfikowanie wysiłku, dobór różnorodnego sprzętu, to podstawowe czynniki przyczyniające się do podtrzymywania zainteresowania ćwiczących tą formą aktywności fizycznej.
AQUA SENIOR… EFEKTY!
- Wysmuklenie sylwetki
- Zwiększenie elastyczności w stawach
- Masujący wpływ wody który ma wpływ m.in. na perystaltykę jelit
- Redukcja cellulitu
- Polepszenie oddychania – nauka poprawnego oddechu
- Polepszenie krążenia i pracy sercowo – naczyniowej, zapobieganie żylakom
- Profilaktyka w walce przeciw osteoporozie
- Skuteczna metoda w walce z dolegliwościami dyskopatycznymi i zwyrodnieniowymi całego kośćca
- Skutecznie wpływa na zmniejszenie obrzęków
- Przyjemny wysiłek
- Poprawa samopoczucia
- Ćwiczenia w wodzie nie powodują rozległych mikrouszkodzeń mięśnia kwasem mlekowym potocznie zwanych zakwasami
AQUA SENIOR… DLA KOGO?
Treningi kierowane są do wszystkich osób starszych .
Gimnastyka w wodzie wskazana jest dla osób o średnim i niskim poziomie sprawności fizycznej,  nie wymaga umiejętności pływania, ponieważ, cały czas ćwiczy się w styczności z podłożem.
SENIOR BIKE
Zajęcia dla osób powyżej 60 roku życia, objęte programem „Aktywny Senior”. Trening wytrzymałościowy prowadzony na specjalnych rowerach stacjonarnych umieszczanych na dnie basenu. Grupie ćwiczących towarzyszy muzyka podnosząca motywację ćwiczących do zajęć oraz wprawiająca w dobry nastrój.
Dzięki oporowi wody, mięśnie pracują intensywniej. Jednak są one przez nią chłodzone, dlatego wysiłek nie jest tak bardzo odczuwalny. Aqua bike został zaprojektowany by sprostać wrastającym wymaganiom aqua fitnessu. Sprzęt ten ma szeroki zakres użytkowania. Jest idealny do ćwiczeń grupowych, fizykoterapii, rehabilitacji oraz fitnesu. Służy on także triathlonistom w codziennych treningach. Jest zarówno urządzeniem fitness jak i medycznym, gdyż może być wykorzystywany przez osoby mające problemy z kręgosłupem, zapaleniem stawów, układem sercowo-naczyniowym i oddechowym, a także cierpiących na osteoporozę.
SENIOR BIKE… NA CZYM POLEGA?
Zajęcia prowadzone są na specjalnie skonstruowanych rowerach stacjonarnych zanurzonych w wodzie. Pozwala to uczestnikom zajęć kontrolować poziom wysiłku, a jednocześnie odczuwać przyjemność i wzmacniać motywację do ćwiczeń w grupie. Stosowanie w trakcie zajęć różnorodnych jednostek treningowych, intensyfikowanie wysiłku poprzez zmianę oporu, brak elementu rywalizacji (jazda odbywa się w miejscu), optymalne sterowanie treningiem według indywidualnego tętna, to podstawowe czynniki przyczyniające się do podtrzymywania zainteresowania ćwiczących tą formą aktywności fizycznej.
SENIOR BIKE… EFEKTY!
- Masujący wpływ wody który ma wpływ m.in. na perystaltykę jelit
- Redukcja cellulitu
- Polepszenie oddychania – nauka poprawnego oddechu
- Polepszenie krążenia i pracy sercowo – naczyniowej, Zapobieganie żylakom
- Profilaktyka w walce przeciw osteoporozie
- Skuteczna metoda w walce z dolegliwościami dyskopatycznymi i zwyrodnieniowymi całego kośćca
- Skutecznie wpływa na zmniejszenie obrzęków
- Przyjemny wysiłek
- Poprawa samopoczucia
- Ćwiczenia w wodzie nie powodują rozległych mikrouszkodzeń mięśnia kwasem mlekowym potocznie zwanych zakwasami
SENIOR BIKE… DLA KOGO?
Treningi kierowane są do wszystkich osób starszych, w szczególności zaś do tych, którzy pragną podnieść swój poziom sprawności fizycznej na wyższy, ale nie mogą wykonywać zbyt dynamicznych ćwiczeń.