.

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

 

Dyskutowali o aquaparku PDF Drukuj Email
piątek, 29 kwietnia 2011 13:41

Dyrektor MOSiR, Paweł Ślęzak, przedstawił na konferencji prasowej ramowy harmonogram działań na lata 2011/12 w kutnowskim Aquaparku. Radni zapoznali się m.in. z projektem schematu organizacyjnego.

- Aquapark będzie włączony w struktury MOSIR. W przeciągu kolejnych pięciu lat raczej tej decyzji nie zmienimy - mówił Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta miasta.

 

Koncepcję funkcjonowania obiektu przedstawił Paweł Ślęzak.

 - Obiekt będzie składał się z różnych stref, m.in. basenowej i saunarium, squash, solarium, fitness, gabinetów masażu, barów, a także bowlingu. W ciągu godziny strefa basenów będzie mogła przyjąć maksymalnie 300 osób, kwestia cen biletów pozostaje jeszcze do rozważenia - mówił dyrektor MOSiR

Na potrzeby oszacowania przychodów przyjęto dwa warianty cen, wejściówka normalna ma kosztować 8 zł, natomiast ulgowe od 4 do 6 zł.

Na sauny będzie mogło wejść 50 osób na godzinę, a ceny biletów będą kształtowały się prawdopodobnie na poziomie ok. 6 zł za 20 minut. Wynajęcie kortu do gry w Squasha kosztowało będzie od 35 - 50 zł za godzinę, lub 135 zł za karnet pięciogodzinny.

Zainteresowani grą w popularne kręgle muszą się liczyć z wydatkiem rzędu od 35 do 50 zł za godzinę za wynajęcie jednego toru. Karnety mają kosztować od 115 do 130 zł za 5 h.

Są to propozycje, które będą jeszcze w bardzo szczegółowy sposób konsultowane i ostateczne ceny poznamy na przełomie września i października. 

Koszty utrzymania aquaparku w skali roku będą sięgały kwoty ok. 5 mln zł, natomiast przychody (przy założeniu 30% wykorzystania centrum w skali roku) mają wynieść ok. 4,5 mln zł.

Źródło: KCI