Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

 

Podpisanie umowy z firmą Mostostal PDF Drukuj Email
wtorek, 27 lipca 2010 00:00

Niebawem rozpocznie się budowa kutnowskiego aquaparku! Dzisiaj prezydent miasta Zbigniew Burzyński podpisał umowę z firmą Mostostal Warszawa SA.

 

Ze strony wykonawcy inwestycji umowę podpisał Pan Wacław Rosiak Dyrektor Regionu Centralnego Mostostalu Warszawa.


Zbigniew Burzyński prezydent miasta powiedział m.in. – zawsze wierzyłem, że budowa aquaparku to bardzo dobry pomysł, którego realizacja przyczyni się do rozwoju sportu i turystyki w naszym mieście i regionie. Chcę podziękować pracownikom Urzędu Miasta Kutno za profesjonalne przygotowanie dokumentacji , radnym za poparcie a także innym osobom, które zabiegały o realizację tego projektu.


– Mostostal jest bardzo dużą firmą budowlaną, zaliczamy się do pierwszej trójki w Polsce. Zapewniam, że wywiążemy się z terminu. W naszym interesie jest przecież, aby jak najszybciej zakończyć prace budowlane. Zgodnie z umową powinniśmy przejąć plac budowy w ciągu siedmiu dni. Pogoda niewątpliwie zrobi wszystko, by pokrzyżować nam plany, ale dla prac przygotowawczych i robót ziemnych nie ma to dużego znaczenia – mówi Wacław Rosiak, dyrektor Mostostal S.A.


Kutnowski park wodny będzie kosztował 27 milionów złotych i ma zostać oddany do użytku w połowie 2011 roku. Obiekt przyjmie kształt ćwiartki koła na wzór pobliskich boisk baseballowych.

Powierzchnia użytkowa aquaparku wynosić będzie 3815 metrów kwadratowych. Łączna powierzchnia zabudowy wyniesie 4531 metrów kwadratowych. Budynek będzie mierzył prawie dwanaście metrów wzwyż.